Cudowny zapach i smak czekolady

Data: 26.04.2024 r., godz. 22.05    64
24 kwietnia uczniowie klasy 4a odwiedzili Pijalnię Czekolady E.Wedel w Warszawie.

Uczniowie dostali się do kamienicy Wedla, gdzie mieści się sklep i pijalnia czekolady, jadąc pociągiem SKM i metrem. Przed warsztatami każdy otrzymał kubeczek gorącej czekolady z bitą śmietaną. Następnie uczniowie poznali proces produkcji czekolady i historię najstarszej marki czekolady w Polsce – E.Wedel. Wszyscy niecierpliwie czekali na moment, kiedy mogli poczuć się jak producent torcika Wedlowskiego. Tradycyjny torcik Wedlowski jest od lat tworzony według tej samej receptury. Wafle przekładane orzechowym karmelem, zatopione w gęstej czekoladzie są ręcznie dekorowane. Każdy mógł spróbować swoich sił w dekorowaniu torcika białą czekoladą.