ŚWIATOWY DZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE 7B

Data: 30.04.2024 r., godz. 16.00    56
W Światowy Dzień Języka Angielskiego w klasie 7b na lekcji języka angielskiego przenieśliśmy się 400 lat wstecz, mianowicie do czasów Williama Szekspira

Światowy Dzień Języka Angielskiego obchodzony jest 23 kwietnia. Tego dnia w klasie 7b na lekcji języka angielskiego przenieśliśmy się 400 lat wstecz, mianowicie do czasów Williama Szekspira… Nic nie dzieje się bez przyczyny! Dzień 23 kwietnia uważa się bowiem za dzień śmierci tego genialnego angielskiego dramatopisarza, który nie tylko napisał światowej sławy dzieła (Romeo i Julia, Hamlet czy Makbet), ale też stworzył słowa i zwroty, które weszły na stałe do języka angielskiego.

Uczniowie klasy 7b poznali ciekawostki z życia Szekspira, odbyli wirtualną wycieczkę do teatru The Globe w Londynie związanym z jego życiem oraz podglądali, co się aktualnie dzieje na słynnym balkonie Julii – ukochanej Romea we włoskiej Weronie. Dowiedzieli się też (co było dla nich kompletnym zaskoczeniem), że bardzo często w życiu codziennym używają języka Szekspira… Zaskoczeni!? Już wyjaśniam - zapewne Wy też nie wiedzieliście, że to Szekspir wymyślił takie słowa jak “puppy dog”,  “fashionable”,  ”bedroom” i ”so-so” (szczeniak, modne, sypialniam i tak sobie). Co zrobiłyby dzisiejsze influencerki modowe bez Szeksipra?

Lekcja była barwna (sprawiły to akcesoria do selfie związane z Szekspirem i bohaterami jego dzieł), zaskakująca (za postacie Romea i Julii służyły nam lalka Barbie i jej Ken) oraz odkrywcza (każdy uczeń odkrył w sobie talent malarski i stworzył własne dzieło w zeszycie do języka angielskiego, tj. portret samego Szekspira).  Efekt: dobra zabawa, zaangażowanie całej grupy  i porcja wiedzy, którą uczniowie łykali niczym pelikany ryby!

Tekst i foto: Katarzyna Grzybowska