Dzień Ziemi w klasach 1-3

Data: 30.04.2024 r., godz. 18.00    75
22 kwietnia w grupie klas I – III obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

22 kwietnia w grupie klas I – III obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Uczniowie mieli okazję po raz kolejny przypomnieć sobie ważne zagadnienia dotyczące dbania o środowisko naturalne, powtórzyć zasady segregacji odpadów.

Wśród wszystkich pierwszo-, drugo- i trzecioklasistów przeprowadzony został quiz wiedzy ekologicznej. Uczniowie odpowiadali na bardzo trudne pytania, m.in. co to jest Czerwona Księga, ile czasu rozkłada się plastikowa butelka, jak powstaje kompost, czy co to jest rekultywacja. Dodatkowym zadaniem było wykonanie różnorodnych prac: plakatów, życzeń dla Ziemi czy napisanie listu do Ziemi.  Wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie, a ci najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami.