Niewidzialny Świat Bliżej Nas

Data: 27.03.2022 r., godz. 16.00    552
Uczniowie dziewięciu klas mieli okazję uczestniczenia w spotkaniu z niezwykłym młodym człowiekiem p. Mateuszem Pawłowskim z psem przewodnikiem Bezą. Autorem projektu skierowanego do dzieci i młodzieży mającym na celu popularyzację wiedzy na temat funkcjonowania osób niewidomych w społeczeństwie. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wygląda edukacja, praca zawodowa, szkolenie psów przewodników , życie codzienne także właściwych sposobów zachowania wobec osoby niewidomej. Dzieci mogły doświadczyć rysunków wykonanych dla osób niewidomych, usłyszeć i zobaczyć w jaki sposób wygląda czytanie, dotknąć czytanej książki. Serca wszystkim skradła niezawodna Beza, pracująca z p. Mateuszem. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zadawali rzeczowe i ciekawe pytania. Na koniec otrzymali na pamiątkę swoje imiona zapisane w alfabecie Braille’a. W spotkaniu wraz z nauczycielami wzięli udział uczniowie klas: 1a, 1c, 4b, 4c, 4e, 5c, 7b, 7c, 7f.
Monika Nałęcz