Klasy siatkarskie

Klasy sportowe o profilu siatkarskim na poziomie klas 4-6
Do klas o profilu siatkarskim uczęszczają tylko dziewczęta. Poza zajęciami przewidzianymi w realizacji podstawy programowej nauczania uczennice w ramach lekcji szkolnych mają 4h wychowania fizycznego oraz dodatkowo 6h zajęć sportowych prowadzonych przez trenera. Zajęcia obejmują szkolenie z zakresu piłki siatkowej i ogólnego rozwoju sportowego. Wszystkie lekcje odbywają się na terenie SP8. Nabór do klasy prowadzony jest na podstawie testu sprawności przeprowadzanego w szkole. Uczennice klas siatkarskich dodatkowo objęte są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zajęcia siatkarskie prowadzone są przez trenerów akademii LTS Legionovii Legionowo z którą klasy ściśle współpracują.

Oddziały Mistrzostwa Sportowego o profilu siatkarskim na poziomie klas 7-8
Do klas mistrzostwa sportowego uczęszczają tylko dziewczęta. Poza zajęciami przewidzianymi w realizacji podstawy programowej nauczania uczennice w ramach lekcji szkolnych mają 4h wychowania fizycznego oraz dodatkowo 12h zajęć sportowych prowadzonych przez trenera. Zajęcia obejmują szkolenie z zakresu piłki siatkowej i ogólnego rozwoju sportowego. Wszystkie lekcje odbywają się na terenie SP8. Nabór do klasy prowadzony jest na podstawie testu sprawności przeprowadzanego w szkole. Uczennice klas mistrzostwa sportowego dodatkowo objęte są programem Siatkarskich Ośrodków Szkolnych pod patronatem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zajęcia siatkarskie prowadzone są przez trenerów akademii LTS Legionovii Legionowo z którą klasy ściśle współpracują.

Sukcesy:
Nasze uczennice reprezentują szkołę i miasto w rozgrywkach siatkarskich. Na swoimi koncie w rozgrywkach szkolnych mamy wielokrotne Mistrzostwo Miasta w Piłce Siatkowej oraz w Mini Piłce Siatkowej, Mistrzostwa Powiatu, Województwa oraz Mistrzostwo Kraju. Dodatkowo uczennice stanowią trzon zespołów mini siatkówki oraz młodziczek LTS Legionovii Legionowo z którymi walczą o najwyższe laury w województwie i kraju. Kilka naszych uczennic otrzymywało powołania do Młodzieżowych Reprezentacji Polski i część z powodzeniem uprawia dalej zawodowo piłkę siatkową w Tauron Lidze. W barwach klubowych zawodniczki reprezentują miasto na wszystkich szczeblach rozgrywek – wojewódzkich i krajowych, będąc rokrocznie w ich ścisłej czołówce.

Trenerzy:
Jakub Bokuniewicz - w przeszłości zawodnik piłki siatkowej na pozycji libero (awans do 1 ligi z zespołem ZKS Ślepsk Augustów) a od 10 lat trener żeńskich młodzieżowych grup siatkarskich. Na swoim koncie ma medale Mistrzostw Mazowsza oraz Finały Mistrzostw Polski. Współpracował z wieloma reprezentantkami kraju. Trener zespołu młodziczek LTS Legionovia Legionowo.
Martyna Lenkiewicz - w przeszłości zawodniczka piłki siatkowej na pozycji atakującej. Absolwentka warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, od 7 lat trenerka dziecięcych i młodzieżowych grup siatkarskich. Aktualnie trenerka II zespołu młodziczek oraz zespołów czwórek LTS Legionovii Legionowo.