Projekt - Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo

POZIOM KOLOR RPO FLAGA RP MAZOWSZE EFRR.jpg (727 KB)

Dnia 13 lipca 2022 r. pomiędzy Gminą Miejską Legionowo a Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez Zarząd Województwa Mazowieckiego zawarto umowę o dofinansowanie Projektu pn. „Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo”:

Tytuł projektu - Zakup sprzętu i oprogramowania na potrzeby nauczania zdalnego i nowoczesnych form edukacji w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Legionowo

Program - Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Priorytet - II Wzrost e-potencjału Mazowsza

Działanie -2.1 E-usługi, 2.1.2 E -usługi dla Mazowsza w ramach ZIT

Fundusz - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

CEL GŁÓWNY PROJEKTU: Zwiększenie efektywności procesu nauczania podstawowego poprzez ułatwienie i zwiększenie stopnia przyswajania wiedzy przez uczniów oraz wsparcie dzieci i młodzieży w nabywaniu i rozwijaniu kompetencji, w tym z zakresu technik informacyjnych, a także poprawa dostępu do edukacji podstawowej.

PRZEDMIOT PROJEKTU: zakupy inwestycyjne w zakresie sprzętu komputerowego oraz sprzętu i wyposażenia pozostałego dla miejskich placówek oświatowych: 1. Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Legionowie (SP1), 2. Szkoły Podstawowej nr 2 w Legionowie przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Legionowie (SP2), 3. Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Kusocińskiego w Legionowie (SP3), 4. Szkoła Podstawowa nr 7 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Legionowie (SP7), 5. Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 Warszawskiej Dywizji Piechoty w Legionowie (SP8).

ZAKRES PROJEKTU:

Działania podstawowe - planowane zakupy:

- zakup komputerów stacjonarnych,

- zakup komputerów przenośnych typu notebook,

- zakup urządzeń ekranowych typu tablet oraz tabletów graficznych,

- zakup sprzętu peryferyjnego i akcesoriów komputerowych – drukarki, myszki, klawiatury, słuchawki, skanery,

- zakup sprzętu sieciowego – switche,

- zakup sprzętu audio/wideo – kamery, w tym kamery internetowe,

- zakup sprzętu do wyświetlania obrazów – projektory, ekrany projekcyjne, komputery OSP

- zakup monitorów interaktywnych,

- zakup pomocy dydaktycznych,

- zakup oprogramowania systemowego,

- zakup oprogramowania edukacyjnego,

- zakup usług w zakresie programowania.

Działania uzupełniające:

- realizacja działań promocyjno-informacyjnych Projektu w ramach polityki informacyjnej RPO WM 2014-2020.

Wydatki ogółem - 762 115,93 PLN

Dofinansowanie UE - 557 236,00 PLN