Rekrutacja do klasy sportowej na poziomie klas czwartych o profilach: piłka siatkowa dziewcząt oraz pływanie (dziewczęta i chłopcy).

Data: 06.03.2024 r., godz. 12.00    Liczba odwiedzających: 703

Rekrutacja do klasy sportowej

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. 1 WDP w Legionowie w roku szkolnym 2024/2025 planuje utworzenie w Szkole Podstawowej nr 8 im. 1 WDP klasy sportowej na poziomie klas czwartych o profilach: piłka siatkowa dziewcząt oraz pływanie (dziewczęta i chłopcy). Zainteresowani rodzice proszeni są o dotrzymanie poniższych zasad i terminów rekrutacyjnych.

Zasady i terminarz rekrutacji do oddziału mistrzostwa sportowego i klas sportowych:

1. Kandydaci do oddziału mistrzostwa sportowego i klas sportowych powinni:

• mieć bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z odrębnymi przepisami;

• zaliczyć próby sprawności fizycznej ustalone przez szkolną komisję rekrutacyjno – kwalifikacyjną;

• od 05 do 11 marca br. w sekretariacie szkoły złożyć wniosek rodziców z prośbą o przyjęcie dziecka do klasy sportowej, pisemną zgodę rodziców oraz dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów branych pod uwagę w procesie rekrutacyjnym;

2. Obowiązkowy wymiar godzin zajęć sportowych w klasach sportowych – 10 godzin (4 godziny wychowania fizycznego i 6 godzin szkolenia sportowego).

3. Obowiązująca dokumentacja: wniosek rodziców o przyjęcie do klasy sportowej, zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia.

4. Ważne terminy:

• 14 marca 2024 r.
    a) godz. 16.00 – przeprowadzenie prób sprawności fizycznej do klasy sportowej o profilu piłka siatkowa dziewcząt - w sali gimnastycznej SP8
    b) godz. 14.00 – próba sprawności na basenie – do klasy pływackiej na poziomie klas czwartych.

• 19 marca 2024 r. do godz.12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej w terminie podstawowym.

• 21 czerwca 2024 r. do godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych
    i kandydatów niezakwalifikowanych do przyjęcia do klasy sportowej.

• od 21 marca 2024 r. od godz. 12.00 do 26 marca 2024 r. do godz. 16.00 – potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do klasy sportowej w postaci pisemnego oświadczenia.

• 28 marca 2024 r., do godz. 12.00 – podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy sportowej.

• w terminie między 21 a 28 czerwca 2024 r. – dostarczenie świadectwa promocyjnego do klasy IV.

5. W przypadku wolnych miejsc w tworzonych oddziałach mistrzostwa sportowego i klasach sportowych – będzie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca w następujących terminach:

• 24 – 26 kwietnia 2024 r. – składanie wniosków.

• 7 maja 2024 r. , godz. 16.00 – próba sprawności fizycznej do klasy sportowej w sali gimnastycznej SP8, a następnie (do klasy czwartej).

• 13.05.2024 r., do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej w terminie podstawowym.

• Od 16 maja od godz. 12.00 do 23 maja 2024 r. do godz. 16.00 - potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia do oddziału mistrzostwa sportowego lub klasy sportowej w postaci pisemnego oświadczenia oraz przedłożenia świadectwa promocyjnego do klasy czwartej.

• 27 maja 2024 r. godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisje rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do klasy sportowej.

• W terminie 21 – 28 czerwca 2024 r. – dostarczenie świadectwa promocyjnego do klasy IV.