DZIAŁANIA W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

serce cytat2.jpg (60 KB)

DZIAŁANIA W RAMACH SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU W ROKU SZKOLNYM 2021/2022

w I semestrze:

1.  Zbiórka dla Schroniska w Józefowie z inicjatywy uczniów klasy 3c.
2. Ogólnopolska Akcja „Emotkowe Pożeracze Smutków”.
3. Paczka dla podopiecznych Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie z inicjatywy Świetlicy Szkolnej.
4. „Pieskie Mikołajki” z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego.
5. Ogólnopolska akcja „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!”.
6. „Odkręcamy Legionowo”- zbiórka korków i baterii.
7. „Mikołajki dla Majki”- kiermasz charytatywny z inicjatywy uczennic i uczniów klasy 3b.
8. Świetlicowy kiermasz kartek i ozdób bożonarodzeniowych dla Emilki.
9. Zbiórka dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Otwocku z inicjatywy uczniów klas 7e i 7b.
10. Zbiórka dla Domu Dziecka w Chotomowie zorganizowana przez klasę 8b.
11. Kiermasz charytatywny na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy z inicjatywy 8f.
12. „Ekologiczna imprezka” ze zbiórką na WOŚP z inicjatyw uczniów 7b.
13. Bal Karnawałowy w klasach 0-3 ze zbiórką dla WOŚP.
14. Kiermasz charytatywny ze zbiórką na WOŚP  z inicjatywy Świetlicy Szkolnej i 8f.
15. Kiermasz charytatywny ze zbiórką na WOŚP z inicjatywy klasy 5c.
16. Stroiki i kartki dla personelu Oddziału Paliatywnego Szpitala w Wieliszewie.
17. Kiermasz charytatywny ze zbiórką na WOŚP z inicjatywy klas 7b i 7e.
18. Kiermasz różności ze zbiórką na WOŚP.
19. Kiermasz ciast i baloników dla WOŚP zorganizowany przez uczniów klas 0-3 i ich rodziców, uczniów klas 8f, 8e, 7f , nauczycieli świetlicy, zerówki i logopedów.
20. Kiermasz ciast ze zbiórką na  WOŚP z inicjatywy klasy 8g.

w II semestrze:

1.   Kontynuacja Ogólnopolskiej akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!”
2.   Kontynuacja „Odkręcamy Legionowo”- zbiórka korków i baterii.
3.   Zbiórka na pomoc Ukrainie z inicjatywy uczniów klas 7b i 7e.
4.   Kiermasz ciast z inicjatywy klasy 5b z przeznaczeniem środków na pomoc uczniom z Ukrainy.
5.   Kiermasz z inicjatywy uczniów klasy 7g „Pomoc dla uczniów z Ukrainy”.
6.   Kiermasz ceramicznych serc z inicjatywy klasy 7a – „Pomoc dla Ukrainy” i zbiórka puszek z przeznaczeniem dla Gabrysi.
7.   Kiermasz z inicjatywy uczniów klasy 6a z przeznaczeniem na pomoc uczniom z Ukrainy .
8.   Kiermasz smakołyków z inicjatywy uczniów klasy 5a z przeznaczeniem na pomoc uczniom z Ukrainy.
9.   Kiermasz z inicjatywy uczennic klasy 7f z przeznaczeniem środków dla Uczniów z Ukrainy.
10.  Kiermasz z inicjatywy uczniów klasy 4a z przeznaczeniem środków na pomoc uczniom z Ukrainy.
11.  Wielkanocny kiermasz świetlicowy dla Emilki.
12.  Podsumowanie Ogólnopolskiej Akcji „Emotkowe Pożeracze Smutków”- przekazanie emotek dla podopiecznych Oddziału Onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka.
13. „Świetlicowy Kiermasz Książki dla Emilki”.
14. Starsi czytają młodszym- akcja z inicjatywy klasy 8f.
15. „Koło niespodzianek” dla młodszych kolegów i koleżanek z inicjatywy klasy 8f.
16. Dzień Służby Zdrowia- kartki i kurczaki dla personelu i pacjentów Oddziału Opieki Paliatywnej w Wieliszewie.
17. Akcja Unicef „Wszystkie kolory świata”- szycie i sprzedaż laleczek na pomoc dzieciom z Afryki.

W II semestrze przedstawiciele klasy 7b i 7e reprezentowali Szkolne Koło Wolontariatu w Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” na etapie gminnym i stołecznym.

Zostali Laureatami XXIX edycji stołecznej wspomnianego konkursu w kategorii  grup „Ósemeczki”.

30 maja na uroczystej gali odebrali nagrodę za działalność Szkolnego Koła Wolontariatu.

0001.jpg (53 KB)